אורית
סן גופטה

החקר והלימוד של הכתבים היוגיים הוא בעל חשיבות רבה להתפתחות היוגה בזמננו ולאימון האישי

אורית סן-גופטה מתרגלת יוגה מאז 1976. בשנות ה-80 היא למדה עם בק”ס איינגר באשראם בפונה והתאמנה עם פטהבי ג′ויס במייסור. במשך 12 שנים היא למדה ולימדה יחד עם דונה הולמן ויחד הן כתבו יחד את “Dancing the body of light”, טקסט מקיף ומעמיק על היוגה. משנת 1996 היא מכשירה מורים ליוגה ומעבירה ריטריטים בארץ ובעולם.

אורית היא בוגרת האוניברסיטה העברית בסנסקריט ובפילוסופיה הודית והיתה הראשונה שתרגמה, בשנת 1994, את היוגה סוטרה של פטנג′לי מסנסקריט לעברית.

מתוך תפיסה שהחקר והלימוד של הכתבים היוגיים הוא בעל חשיבות רבה להתפתחות היוגה בזמננו ולאימון האישי, עסקה אורית רבות בחקירת הטקסטים והוראתם.

דרך חקר של כתבים עתיקים העוסקים בפראניאמה, היא העמיקה את הבנתה בטכניקות העתיקות השונות של היוגה, ובכלל זה חקרה וחשפה את האימון הייחודי של עשרת הוואיוס.

בין ספריה: תרגומים של היוגה סוטרה לעברית ולאנגלית, “ספר היוגה הקטן” (תורגם לאנגלית ולהולנדית), “שערי הרוחות – יוגה ואימון עשרת הואיוס” ,”לב האימון” ו״מסעותיי בעקבות היוגה״.

בשנת 2003, בשיתוף עם קבוצת מורים מנוסים, ייסדה אורית את ויג′נאנה יוגה. כיום יש קורסי מורים לויג’נאנה ומרכזים של השיטה בקנדה, מקסיקו, הולנד, גרמניה, פורטוגל, פינלנד וישראל. בנוסף יש גם מורים ברחבי אירופה, בארה”ב ובאוסטרליה.